"I když se sériovou výrobou tohoto vozu se nepočítá, je pravděpodobné, že s některými jeho rysy a prvky se setkají zákazníci už zřejmě na přelomu roku 2006 a 2007 v nástupci Fabie," řekl Právu předseda představenstva společnosti Škoda Auto Vratislav Kulhánek. Přiznal zároveň, že se škodovka chce v této třídě aut více odlišit od dalších modelů koncernu VW a tak hledá cestu.

"V žádném případě to není reakce na připravovanou výrobu peugeotů, citroënů a toyot v Kolíně. Chceme svým autům dodat více kreativity při zachování jejich už osvědčených vlastností, jako jsou robustnost a spolehlivost. Zároveň nabízet uživatelům přátelská auta a reagovat i na to, že se zvyšuje zájem veřejnosti o jiné malé vozy, tzn. s větší variabilitou vnitřního prostoru," dodal Kulhánek.

Přední část připomíná letadlo

Škoda se v oblasti designu vydala po úplně nových cestách. Dokumentuje to třeba předek Roomsteru, připomínající příď letadla. Také tvarováním oken se výrazně odlišuje od vzhledu současných automobilů. Roomster je záměrně vytvořen jako "komunikativní" automobil - uvolněný, vzdušný, prosvětlený, nabízející bezprostřední kontakt s okolím. Karoserie přitom vzbuzuje pocit mohutnosti, solidnosti a bezpečí.

:. Zadní sedadla se dají posouvat o 750 mm

Novinkou je rovněž asymetrická karoserie - zadní boční, výsuvné dveře jsou pouze na pravé straně. Nejdůležitější inovací v roomsteru je řešení prostoru zadních sedadel. Ta se dají podélně posouvat dokonce o 750 mm. Vzhledem k rozměrným zadním dveřím a nízkému prahu je možné bez problémů vjet dovnitř i s dětským kočárkem. Zadní sedadla je možné v zadní pozici také sklopit, čímž zavazadlový prostor nabývá rozměru malé dodávky.

:. ANKETA
Který z modelů 1:4 studie Rommster se vám nejvíce líbí? Provedení pick upprovedení dodávkasportovní úprava. Hlasujte v anketě na konci článku.

Roomster pick up

Škoda Auto ve své expozici představuje další čtyři projekční modely v měřítku 1:4. Znázorňují zajímavé varianty, které lze z prototypu Roomster snadno odvodit: auto pro taxislužbu, městský kurýrní vůz, pick-up či dokonce sportovní kupé se stahovací střechou.

:. Model 1:4 Škoda Roomster Pick up

Co říci na závěr? Škoda Auto usiluje o to, aby mohla veřejnosti co nevidět nabídnout auta, která jsou kvalitní a vyspělá jako dosud, ale navíc co nejuniverzálnější.