Automobilka Daewoo získala do svých řad dvorního designéra GM Holden Michaela Simcoea. Ten se bude v následujících letech podílet na klíčových projektech korejské značky, přičemž bude dále spolupracovat s australskou GM Holden

Podle Simcoea nabízí GM Daewoo jedny z nejlepších kreativních možností v automobilovém průmyslu a produkty Daewoo mají mezinárodně uznávanou reputaci, díky svému vybroušenému smyslu pro inovaci. Generální ředitel Daewoo Nick Reily je s příchodem Michaela Simcoea nadmíru spokojen: "Na příštích několik let chystáme mnoho agresivně pojatých produktů a proto nás těší, že budeme moci využít Michaelových schopností, kterými naši vizi posílí."

Bohaté zkušenosti

Simcoe je držitelem diplomu uměleckoprůmyslového designu, který získal na Royal Melbourne Institute of Technology. Začínal jako designér plastových komponentů, vojenských vrtulníků a letadlových interiérů. Navrhoval u společností ve Velké Británii a Austrálii. V roce 1983 nastoupil do australské automobilky GM Holden, kde se propracoval až na místo hlavního designéra, kterého dosáhl v roce 2001. V GM Daewoo bude mít mimo jiné na starosti vedení projektů, vznikajících ve spolupráci Daewoo s automobilkami Subaru, Suzuki a Isuzu.

Hybná páka GM Holden

Michael Simcoe zatím stál u všech zásadních programových návrhů, do kterých se GM Holden pustila v posledních 20 letech. Dohlížel na vysoce úspěšný VT Commodore a typové řady WH Statesmen/Caprice a následně na zdokonalené verze VY a VY Commodore. Podílel se také na četných mezinárodních návrzích, včetně Cruze Show Car Project a v neposlední řadě je známa jeho koncepce Pontiaku GTO, což pro automobilku GM Holden znamenalo průnik na severoamerický trh. 

:. Caprice automobilky Holden vzešel z návrhů M. Simcoea

Pětačtyřicetiletý Simcoe je ženatý a má dvě dcery. Mezi jeho zájmy, patří kromě designerské práce v také restaurování historických automobilů.