Kvetňanský strávil několik let napodobováním předních světových výrobců sportovních automobilů. Některé z jeho produktů byly použity filmaři v Hollywoodu při natáčení nehod.

Firma Ferrari jej však obvinila z poškozování její pověsti a donutila ho výrobu kopií sportovních vozů ukončit. Přiměla ho tak k zahájení produkce speciální soupravy K-1 Attack, kterou si technicky zdatní motoristé mohli sami namontovat na odstrojený vůz Honda Accord. Případně si mohli koupit už hotový sportovní model K-1.

Nakonec Kvetňanský dospěl k názoru, že by mohl vyrábět vlastní sportovní automobil. Nyní doufá, že nový vůz K-1 Attack přiláká motoristy, kteří mají zájem o automobily mimo hlavní proud. "Dříve vypadal Attack rychle pouze tehdy, když stál na parkovišti. Nyní můžu vyzvat na souboj jakékoliv Porsche, jakékoliv Ferrari," prohlásil Kvetňanský.

.: Interiér působí sportovně, luxusní rozhodně není. Foto: K1

V době, kdy automobilky směřují do střední Evropy masovou výrobu rodinných vozů pro střední třídu, je Kvetňanského firma K-1 Engineering výjimkou. Raději než na nabídku levné náhražky známých sportovních automobilů se Kvetňanský zaměřuje na špičku trhu a doufá, že přiláká bohaté milovníky aut, kteří budou ochotni zaplatit velkou částku peněz za něco nového.

Prodeje hlavně v USA

"Souprava Attack byla natolik úspěšná, že si ji kupovali i lidé jako američtí lékaři a zubaři. Najímali si firmy na její montáž a platili za to velké peníze," řekl Kvetňanský. "Takže si myslíme, že se můžeme stát skutečným malým výrobcem sportovních vozů," dodal. Firma prodala zhruba 120 souprav Attack, a to zejména ve Spojených státech.

Podle některých analytiků sice Kvetňanského automobil stále potřebuje větší výkon, více luxusní dojem a některé další prvky, aby mohl konkurovat vozům Ferrari či Porsche, přesto si ale může najít kupce. "Návrh je skvělý, auto vypadá ohromně a myslím, že má budoucnost," uvedl Ben Arnold, který psal hodnocení tohoto automobilu pro německý časopis Auto Bild. Upozornil, že Attack by mohl konkurovat levnějším vozům Lotus.

Kvetňanský doufá, že v letošním roce vyrobí až 40 vozů Attack. V příštím roce by chtěl produkci zvýšit až na 120 aut. Pro polovinu letošní produkce již má zákazníky. Automobil nabízí za zhruba 70 000 eur (téměř 1,7 miliónu Kč) bez daně.