Volkswagen Golf se těšil největší oblibě v roce 1999. Tehdy se tohoto vozu prodalo na 700 000 kusů. Podle prohlášení automobilky by se mělo v roce 2004 prodat 600 000 automobilů VW Golf V. Ještě letos by mělo být vyrobeno 135 00 vozů. V současnosti má pětková řada Golfu silnou konkurenci ve vozech Opel Astra, jehož inovovanou verzi rüsselsheimská automobilka představí rovněž ve Frankfurtu, Renault Scénic, či dokonce v příbuzném Volkswagenu Touran.

První zájemci si mohou "pětku" koupit již na podzim. Čeští zákazníci se pak dočkají na jaře příštího roku.

:. PLAKÁT č.1 stáhněte si plakát 800x400

Pátá generace VW Golfu V má v sobě řadu technologických novinek. Tyto se výrazně projevily zejména po stránce elektromechanické a některé mají v této třídě i svou premiéru. Například, jako doplněk sedadel, je zabudovaná elektronicky ovládaná bederní opěrka se čtyřmi způsoby nastavení. Dalšími inovacemi jsou klimatizace Climatronic s recirkulací vzduchu, která se spouští automaticky při couvání, nebo ventilace, která se odpojí, jakmile se spustí ostřikování předního skla. Předností vozu je také elektromechanické řídící ústrojí.

:. PLAKÁT č.2 stáhněte si plakát 800x400

Vnější vzhled nového VW Golfu V se příliš neliší od svých předchůdců, přesto je ale charakterizován "sebejistou" mohutností, která mu dává novou dynamiku. Při zachování optimální váhy je automobil komfortnější, pevnější a odolnější vůči nárazu. Vůz bude v provedení třídveřovém a pětidveřovém .Vůbec poprvé v sériové výrobě se objevují dveře, které lze, díky standardním rozměrům, v případě poškození při nehodě, opravit poměrně nenákladně.

Pětka bude mít po uvedení na trh dva benzínové motory o výkonech 55 kW a 85 kW a také dva turbodieslové motory TDI s výkonem 77 kW a 103 kW. O něco později se objeví také motory FSI s přímým vstřikováním a to v provedení 1.4 FSI s výkonem 66 kW a 2.0 FSI s výkonem 110kW.

:. PLAKÁT č.3 stáhněte si plakát 800x400

Rozměry nejnovější generace legendárního vozu jsou oproti předchůdci, tedy čtvrté generaci, zvětšeny ve všech směrech. Šířka -1759 mm, výška - 1483 mm, délka - 4204 a objem zavazadlového prostoru je zvětšen o 20 litrů na 350 litrů. Rozšířením rozměrů vozu odstranila automobilka poslední mezeru, týkající se prostoru uvnitř auta.