Je pravda, že název Mi.To není zas až tak skvělý, zvlášť ne pro náš region, ale v Itálii se jim jistě bude líbit. Vždyť se jedná o zkratku dvou měst pro Alfu Romeo tak důležitých - Milána a Turína.

Nová Alfa Romeo Mi.To se objeví na světových trzích v červnu. Se svojí délkou jen lehce přesahující čtyři metry je nejmenším modelem v celé novodobé historii. Ale novým majitelům to jistě vadit nebude. Naopak. Za 8C Competizzione, které se autíčko snaží lehce napodobit, by se asi nedoplatili. Tohle bude jistě o mnoho levnější, i když konkrétní částku samozřejmě ještě nevíme. Ale jak už to u značky bývá, nejlevnější na trhu nebude. Vždyť vůz bude mít standardně montovaná brzdová světla z LED diod, stabilizační dynamický systém VDC a velmi moderní motory.

:. Alfa Romeo Mi.To

Ty budou pravděpodobně všechny přeplňované. Základní turbodiesel nabídne 66 kW, nejvýkonnější verze zážehového motoru (1.4 Turbo) pak 114 kW. Ovšem spekuluje se i o verzi GTA. Zde by mela pracovat přeplňovaná osmnáctistovka s výkonem 169 kW, což by byla na tak malý vůz neskutečná síla.

Auto bude mít osvědčenou platformu podvozku, kterou jí dodal Fiat Grande Punto. Ale Alfa Romeo samozřejmě upraví po svém pružení, které bude jistě mnohem sportovnější.