Model Genesis Coupe by měl být na trhu od roku 2009. Jeho předností bude jako u mnoha jiných modelových řad především cena a slušná výbava už v základní verzi.

Hyundai zatím o modelu mlčí a nechává si všechny detaily na autosalon do New Yorku. Ale na internetu již kolují některé informace, které by mohly vůz tochu přiblížit. Zatím jsou neoficiální, takže je, prosím, berte s rezervou.

Dále čtěte:
Luxusní sedan Hyundai Genesis

Délka vozu by měla překročit 4,5 m, ale nejzajímavějším rozměrem by měla být šířka automobilu. Podle informací by se měla pohybovat nad 1900 mm.

Hyundai Genesis Coupe by mělo být podáváno především na americkém trhu.:. Hyundai Genesis Coupe by mělo být podáváno především na americkém trhu.

Pod kapotou se objeví podvozek z automobilu, jehož část jména nese – Genesis. Toto šasi určené původně pro sedan bylo upraveno a lehce zmodifikováno, aby vyhovovalo sportovnějšímu pojetí kupé.

Zatím to vypadá, že se však ze sedanu nedostane do kupé vidlicový osmiválec, ale zákazníci se budou muset spokojit s menšími jednotami. Tou základní by měl být čtyřválec o objemu 2,4 l (160 kW), který by měl v budoucnu doplnit i ekologičtější dvoulitr. V USA se však pravděpodobně nejvíce bude podávat vidlicový šestiválec o objemu 3,8 l. Ten má prý výkon 221 kW, což bude na toto kupé jistě dostatečná síla.