První nákresy vozu se dostaly do světa a je vidět, že vůz neztratil nic ze své přitažlivosti. Naopak.

Bude možná ještě dynamičtější, než v tradiční tříprostorové karoserii. Pokud se do výroby dostane záď tak pozvolně zkosená, bude to opravdu velmi zajímavý vůz.

:. Mitsubishi Lancer Sportback
Pod kapotou se objeví všechny motorizace, které má sedan - zážehové agregáty od 1,5 do 2,4 l a také nový turbodiesel 2.2 DI-D. A když mluvíme o všech, nesmíme zapomenout ani na supermotor - přeplňovaný dvoulitr ze závodní verze EVO X. I ten by se zde měl objevit, takže Sportback by mohl po ubrání hmotnosti velkého zavazadelníku být lehčí a tedy i hbitější.

Koncept RA do výroby?

Na světových diskuzních fórech se spekuluje, zda se na detroitském autosalonu představený koncept RA dostane do výroby. Oficiálně se k tématice ještě nikdo nevyjádřil, ale prý se vůz nemá stát předobrazem pro příští model Eclipse.

:. Mitsubishi RA Concept

Vůz však na výstavě velmi zaujal svým designem, technikou konstrukce karoserie (hliníkový rám obložený panely z plastické pryskyřice) i podvozku. Zaujalo také to, že tento sportovní vůz má vpředu vznětový agregát 2,2 DI-D s výkonem 150 kW, který splňuje emisní limity Euro 5.

:. Mitsubishi RA Concept