Tabulka se vytváří podle toho, ke kolika případům vážných poruch na silnici musí ADAC vyjet. Navíc se k tomu připočítává poměrně i další hlediska, jako je spokojenost uživatele s vozem.

Za rok 2007 získal vavřín vůz BMW X3. Jedná se o menší ze dvou SUV, které nabízí bavorská automobilka. Ovšem BMW se může pyšnit i další medailí – na třetí příčce se totiž umístilo BMW 1. Značka z Mnichova tak zcela opanovala tento ročník. Mezi další úspěšné značky se může řadit Audi, které s řadou A2 obsadilo druhou příčku a s řadou A4 jsou na místě sedmém.

Je zajímavé, že dlouho zatracovaný Mercedes, který měl ještě nedávno problémy s kvalitou, je na šesté (CLK) a deváté (SLK) pozici. Je ovšem pravda, že tyto auta nikdy nebyla hodnocena jako extra poruchová, což se nedalo říct třeba o elektronice nabitých řadách E a S.

Deset nejspolehlivějších vozů dle ADAC
1.BMW X3
2.Audi A2
3.BMW 1 
4.Mini
5.Mazda 3 
6.Mercedes-Benz CLK
7.Audi A4
8.BMW 3 
9.Mercedes-Benz SLK
10.Mitsubishi Space Star

Tento rok je vůbec úspěšný pro evropské značky. Je to totiž vůbec poprvé, co nejvyšší ocenění získal evropský vůz. Loni stála na nejvyšší příčce Mazda Premacy, předtím to byly vozy Toyota Yaris a Toyota Avensis.