Peugeot Bipper BeepBeep! je automobil, který je sice konceptem, ale pravděpodobně ho potkáme i v reálu. Měl by se totiž stát členem závodního týmu Peugeot, který brázdí světové vytrvalostní závody s modelem 908.

Peugeot Bipper BeepBeep!Peugeot Bipper BeepBeep!foto: Novinky/Peugeot

Podle toho také BeepBeep! vypadá. Jeho vzhled doznal několika změn. Byla upravena aerodynamika, přidány byly nové brzdy (vpředu nyní pracují velké kotouče o průměru 313 mm) a místo klasických plechových kol jsou nasazeny osmnáctipalcové „hliníkáče“ a na ně sportovní pneumatiky Michelin Pilot Sport 225/25 R 18.

Vzhled navíc umocňuje divoké „válečné“ zabarvení závodního týmu Peugeot nebo zlatě zrcadlová okna.

Peugeot Beeper BeepBeep!Peugeot Beeper BeepBeep!foto: Novinky/Peugeot

Pokud se zajímáte i o motor, pak vás musíme zklamat. S pěkným vzhledem moc nekoresponduje agregát, jenž má objem 1,4 litru, pracuje s naftou a jeho výkon je pouhých 55 kW. Točivý moment 160 N.m skutečně neutrhne závodní pneumatiky od silnice a aplikovaný systém filtru pevných částic FAP hodně zasahuje do elektroniky motoru, která se snaží udržet spalování na co nejlepší úrovni. Takže Peugeot 908 asi BeepBeep! nedožene. Alespoň, že se díky zlepšené aerodynamice snížila spotřeba na 4,5 l na 100 km.