Výroba Chevroletu Camaro v závodu Oshava v Ontariu možná začne už na konci roku 2008, ale to bude jen „zastřelovací“ předprodukční série, která by měla jen vychytat nedostatky. První kusy se tak dostanou k zákazníkům až na jaře 2009. Podle vyjádření automobilky není vyloučeno, že tou dobou již Chevrolet bude expandovat do Evropy, což by jistě přivítali evropští fanoušci amerických vozů.

Chevrolet Camaro CabrioChevrolet Camaro Cabriofoto: Novinky/Chevrolet

Mini SUV + Magna Steyr

Magna Steyr může oslavovat. Tato rakouská továrna totiž přebrala výrobu německému Karmannu a nyní se může těšit na to, že v roce 2010 začne výrobu Mini SUV. Produkce 40 000 kusů by měla Magně hodně pomoci, když její výrobní kapacity dnes zejí prázdnotou, výroba některých amerických modelů byla ukončena a další se přesunuly do USA.

Kia cee´d cabrio + Karmann

Ale Karmann nemusí klopit hlavu. Sice ještě vyjednává, ale korejská automobilka Kia vypadá, že by mohla této fabrice z Osanbrücku přiklepnout výrobu svého kabrioletu na bázi vozu cee´d. Aby také ne - vždyť Karmann je specialistou na otevřené vozy a má s nimi dlouholeté zkušenosti. Vždyť mezi jeho výrobky patří například kabriolety vozů Renault Mégane, Volkswagenu Beetle, Volkswagenu Eos, Audi A4 nebo Chrysler Crossfire (toho i v kupé).

Kia ex_cee´d cabriofoto: Kia