Volkswagen vypustil do světa několik fotografií, které dávají jen přivonět k novému Passatu Coupe. Víc ovšem nic. Popravdě řečeno, kdyby značka nedala vědět, že tohle je onen model, asi bychom si ho mohli splést klidně se sedanem.

Z čelní masky nebo lemu zadního víka opravdu mnoho nepoznáme, a tak se stávají tyto fotky jen bouří ve sklenici vody. Ale vzhledem k tomu, že jsme zpravodajský server a vy máte právo na informace, tak se připojujeme k ostatním médiím a tyto fotografie zprostředkováváme.

Volkswagen Passat CoupeVolkswagen Passat Coupefoto: Novinky/Volkswagen

Pro ty, co jsou nespokojení jen s detaily karoserie snad potěšíme tím, že doplníme několik informací, jenž se postupně vynořují z utajených míst Volkswagenu. Podle neověřených zprávy by základním motorem měla být zážehová osmnáctistovka s výkonem 118 kW, která dosahuje tohoto pěkného maxima díky přeplňování. Komu to bude málo, dostane na výběr i pořádný šestiválec o objemu 3,2 l.

Volkswagen Passat CoupeVolkswagen Passat Coupefoto: Novinky/Volkswagen

Volkswagen Passat CoupeVolkswagen Passat Coupefoto: Novinky/Volkswagen

Zatím hodně spekulativní je nasazení turbodieselů. Což o to, ony tam budou, ale nyní jde jen o to, jestli Volkswagen se už konečně odhodlá a vloží sem motory původem z Audi, tedy s common railem a piezoeletrickými vstřikovači. Vzhledem k tomu, že vůz se má prodávat i v USA, klidně se vsadíme, že to tak bude.

Volkswagen Passat CoupeVolkswagen Passat Coupefoto: Novinky/Volkswagen    Samozřejmě nesmíme zapomenout na pohon všech kol 4Motion. I ten Coupe nabídne, i když ne asi hned od začátku. Vůz by totiž mohl být už připraven se čtvrtou generací systému, kterou připravil Haldex pro své zákazníky.