Forbes hodnotil automobily nikoliv podle toho, jak se komu líbí, ale podle několika funkčních hledisek. mezi ně se například řadí poruchovost a tedy četnost návštěv servisů, svolávací akce, crash-tesy, spotřeba paliva a další.

Vybíralo se však pouze mezi vozy, které se prodávají na americkém trhu. Ale nemusíte mít obavu, že by se nás to moc netýkalo. Vždyť všechny automobily v první čtyřce se k nám dováží. Zajímavé také je, že první pětice se rekrutuje z koncernu Chrysler.

Chrysler-Dodge-Jeep

První příčku obsadil již zmiňovaný Chrysler Sebring. Na záda mu následně dýchá Dodge Nitro a bronzovou medaili získal Jeep Liberty (u nás Jeep Cherokee). Do pětky "nejlepších" se pak ještě vešel Dodge Caliber a Dodge Magnum.

Test Chrysleru Sebring
Test Dodge Caliber

Pokud se ptáte, zda se zde objevil vůbec ještě jiný vůz než americký, tak musíme ubezpečit, že ani Japonci a Korejci na tom nejsou až tak skvěle. Podle Forbesu je na osmé příčce Nissan Quest a na deváté Hyundai Entourage (ani jeden však na našich silnicích nepotkáte).

Kdo by si chtěl počíst i reakce jednotlivých automobilek na tento žebříček, může se podívat na stránky Forbesu. Popravdě řečeno, stojí to za to (pokud umíte anglicky).