Na začátku tohoto roku jsme přinesli první zprávy o novém Dodge Viper SRT10, který přijde pro modelový rok 2008 s inovovaným motorem a několika dalšími změnami. Až dodnes se nic nedělo. Příprava výroby trvala celkem dlouho. Nyní už však můžeme s napětím očekávat, zda se Viper SRT10 stal ještě silnější zmijí, kterou však jde lépe kontrolovat.

Základem vozu je totiž nový vidlicový desetiválec o objemu 8,4 l s výkonem 442 kW (600 koní) a točivý moment se zvednul na brutálních 759 N.m (nyní 372 kW, 711 N.m). Od motoru se přenáší výkon přes zcela novou šestistupňovou převodovku a ta stará, která pocházela z heavy duty pickupu, už v nabídce nebude. Novinky jsou také na podvozku, kde se objevují výkonnější kotoučové brzdy.

A jak to bude s cenou? Vůz, který se z části ručně vyrábí na lince v Detroitu bude stát lehce více, než je tomu dosud. Tedy alespoň ve verzi Coupé. Navýšení ceny v USA u Roadsteru je jen nepatrné. Takže nyní musí zákazníci na americkém kontinentu sáhnout do kapsy pro 83 145 dolarů u roadsteru, respektive 83 985 dolarů u Coupé. V přepočtu je to kolem 1,6 miliónu korun.