Podle prvních informací se již na tomto voze pracuje. Mohl by to být těžký konkurent třeba Opelu Corsa OPC. Podle Winding Road dostane vůz hodně silný dvoulitrový motor s výkonem kolem 169 kW a točivým momentem 312 N.m. Opel Corsa OPC nyní disponuje 141 kW a 230 N.m, [celá zpráva] takže je vidět, že Mazda se rozhodla opět překonat všechny limity. Jak se jí ale povede tak velký výkon přenést pouze přes přední nápravu u tak lehkého vozu, to uvidíme.

Mazda2 MPS (Mazdaspeed) by prý měla být v těchto měsících již v konečné fázi vývoje a na trh v Japonsku se dostane příští rok. Postupně bude nasazována na všechny trhy, kde o to zastoupení požádá.

Hodně rychlá trojka

Rádi bychom čtenářům připomněli, že už i na našem trhu jsou i jiné výrobky s názvem MPS. Za pozornost asi nejvíc stojí hatchback Mazda3 MPS, který ve své kategorii překonává všechny (opravdu všechny) své konkurenty. [celá zpráva] Maximální výkon 191 kW nechává za sebou hodně daleko Volkswagen Golf GTI/169 kW, Honda Civic Type-R/148 kW, Ford Focus ST/166 kW.