Lexus vyhrál kategorii auta, které stojí za to mít. Za ním se umístila Honda, jejíž model Jazz se ale stal nejspolehlivějším individuálním autem. Jediným vážným rivalem japonských vozů v otázkách spolehnutí byl korejský Hyundai. Spolu s ním se dělí o místo pět dalších japonských značek: Daihatsu, Lexus, Mazda, Subaru a Suzuki. Mitsubishi je těsně za nimi.

Kvůli obavám o bezpečnost naopak sklidily kritiku některé modely amerických značek Chevrolet, Chrysler a Dodge. Obavy z bezpečnostních pásů zhoršily v této kategorii image švédskému Volvu a o vítězství se tak podělily vozy Ford Galaxy a Toyota Auris.

Ten, kdo si chce koupit auto a záleží mu na bezpečném provozu, by se měl vyhnout modelům Chrysler Voyager, Dodge Caliber a Chevrolet Matiz, vyplynulo z průzkumu.

Vysoko ve spolehlivosti se umístily i značky Ford a Nissan, přestože jim celkové hodnocení koncernu zhoršily jejich sesterské značky. Na konci tabulky spolehlivosti zůstal Renault, partner Nissanu, a Land Rover ze skupiny Ford.

J. D. Power je na tom podobně

V USA je na tom spokojenost zákazníků podobně i podle jiného výzkumu, který provedla společnost J. D. Power. Tam se sice na předních místech vedou německé značky, japonské jsou však v těsném závěsu a vedou ve spolehlivosti. [celá zpráva]