Když jsme představovali Peugeot 207 Outdoor, ani jsme nezastírali, že takhle bude kombi vypadat. [celá zpráva] Uběhlo čtvrt roku a naše slova se potvrdila. SW se objevuje na trzích a zanedlouho si jej ve výstavní premiéře budete moci prohlédnout i na autosalonu v Brně.

Peugeot 207 SW ve až do druhého páru dveří a rozvoru náprav stejný s hatchbackem. Nárůst rozměrů o 11,9 cm tak můžeme přičíst na vrub pouze prodlouženému zadnímu převisu. Díky němu se zvětšil zavazadelník o 188 l více než hatchchback, takže nyní nabízí pěkných 428 l. Sedadla se dají složit jedním hmatem a vytvoří pak zcela rovnou podlahu. Pro lepší nakládání věcí je možné využít i otevíratelné zadní okénko.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Motorová paleta zahrnuje všechny motory, které už dnes najdeme v pětidveřové krátké verzi. Zážehové motory zastupují dvě čtrnáctistovky - klasická s 54 kW a s VTi se 70 kW. Nad nimi je pak šestnáctistovka s 88 kW.

Turbodiesely zastupují oblíbené a nutno říct, že i velmi povedené šestnáctistovky. Rozhodnout se můžete mezi 66 a 80 kW.

Zajímavé je i to, že Peugeot rovnou ve své tiskové zprávě uvádí další varianty, které se na trzích objeví v budoucnu. Zajímavá bude jistě i verze Outdoor, která bude mít zvýšený podvozek a výrazné oplastování, těšit se však mohou i sportovněji založení řidiči. Nové SW totiž bude i v RC verzi, která bude disponovat 128 kW a 240 N.m při 1600 ot./min.