Automobilka neskromně vůz představuje jako kupé pro 21. století. Pod kapotou je prozatím nabízena jedna pohonná jednotka - osmiválec o obsahu 4,4 litru - , která je srdcem luxusního modelu 745i. Bezmála pětimetrový automobil (4820 mm) dokáže z 0 na 100 km/hod zrychlit za slušných 5,6 vteřiny. Motor o výkonu 333 koní (245 kW) vyvine maximální točivý moment 450 Nm při 3600 otáčkách za minutu.

Výkonný motor je možné doplnit třemi různými druhy šestirychlostních převodovek, které sílu tohoto motoru přenáší na zadní nápravu, ostatně jak je u BMW tradicí. Manuální převodovku doplňuje automat se systémem Steptronic. Pro milovníky řazení ve stylu formule 1, je připravena sekvenční polomanuální převodovka s řazením na volantu.

:. Plakát 1.: Stáhněte si plakát BMW 645Ci Coupé 800x400

Karoserie nové řady byla vytvořena kombinací odlehčených materiálů a oceli, automobil tak váží pouhých 1600 kg. Design je elegantní a na první pohled dává jasně najevo, do které rodiny tento 1855 mm široký a 1373 mm vysoký automobil patří. Na trhu by se měl objevit na konci letošního roku. Například ve Velké Británie se zákazníci mohou těšit na prosinec. V roce 2004 by kupátko pak mělo následovat i provedení kabriolet.

:. Plakát 2.: Stáhněte si plakát BMW 645Ci Coupé 800x400

Z elektronických systémů přispívajících k aktivní bezpečnosti posádky nebudou chybět Driving Dynamics Control, použitý například v modelech M3 a M5. Stabilitu vozu na silnici a udržení zvoleného směru zajišťují systémy Dynamic Stability Control a Dynamic Traction Control. Active Cruise Control (ACC) udržuje předvolenou rychlost vozu s ohledem na bezpečnou vzdálenost před v předu jedoucím automobilem. Systém v případě jakékoli změny těchto veličin automaticky zvyšuje rychlost či brzdí.

Přední xenonové světlomety dokáží osvítit více prostoru před sebou než normální světla. V závislosti na rychlosti jízdy totiž schopné osvítit zatáčky až do úhlu 15 stupňů vpravo i vlevo. V interiéru by se od března 2004 měl objevit i informační systém Head-up Display, který veškeré informace o provozu vozidla zobrazuje na obrazovce na palubní desce. Nechybí navigační systém, informace o rychlosti či ACC.