Kdo si Aprilii pořádně prohlédne, ten přijde celé záhadě na kloub. Nic těžkého to není, stačí se jenom pozorně podívat na přední část stroje. Nezdá se vám, že tady něco nehraje? Neschází vám něco? Že by páčka spojky? Ano, už to tak bude. Aprilia NA 850 Mana opravdu přišla o páčku spojky. Jak to?

Nic složitého za tím nehledejte, tahle italská motorka prostě řadí sama. Místo přímo řazené převodovky u Many najdeme automatickou převodovku s plynule měnitelným převodem. Skútrová technika se tedy nastěhovala do motocyklu! To jsou věci...

Komu by přišel automat na motorce tak trochu zvrácený, může řadit sám. K dispozici máte hned sedm stupňů, řadí se sekvenčně buď tlačítky na řídítkách, nebo nohou. V automatickém režimu můžete zvolit jeden ze tří programů - pohodový Touring, otáčky má rád režim Sport, za deště si vyberete mód Rain.

Sporťák podle skútru

Převodovkou ale příbuznost se skútry nekončí. Příhradový rám je sice typicky motocyklovou záležitostí, jenomže při tankování zjistíte, že tady zase není něco v pořádku. Na klasickém motocyklovém místě totiž není nádrž, ale schránka na integrální přilbu. A kam že se leje benzin? No přece hezky po "skútrovsku" pod sedadlo!

:. Vpředu je místo na helmu, vzadu pak nádrž. (Foto: Aprilia. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.)

Dokonce i samotný kapalinou chlazený dvouválec má skútrové předky. V pozměněné podobě najdeme tenhle motor v gigantickém skútru Gilera 800. V aprilce nabízí výkon 75 koní.

Na Aprilii NA 850 Mana si ale musíme počkat až do léta, kdy budou známy i ceny.

Technické údaje
Motor vidlicový dvouválec
Chlazení kapalinou
Počet ventilů 8
Vrtání a zdvih 88 x 69 mm
Zdvihový objem 839,3 ccm
Největší výkon 55,1 kW při 7250 ot./min
Točivý moment 76,5 N.m při 8000 ot./min
Převodovka automatická s plynule měnitelným převodem
Sekundární převod řetězem
Zdvihy kol P/Z 120/125 mm
Brzdy/průměr kotoučové 2x320/240 mm
Rozvor kol 1463 mm
Výška sedla 800 mm
Vnější rozměry 2080 x 800 x 1130 mm
Objem nádrže 15 l 
Nejvyšší rychlost asi 200 km/h
Cena nestanovena