Hlavní tahoun výroby a prodejů bude Roewe 750, který není nic jiného než převzatý Rover 75 [celá zpráva]. Úpravy se tohoto vozu dotkly pouze na čelní masce a v interiéru, který byl z větší části předělán.

Také druhý automobil má být sedan. Pravděpodobně se bude jednat o sériovou verzi konceptu W2, jenž byl představen před měsícem na výstavě v Šanghaji. [celá zpráva]

Automobily s levostranným řízením se do Evropy dostanou již na začátku příštího roku. SAIC však zatím nespecifikoval, které trhy bude preferovat. Pravostranné řízení pro britský trh bude k dispozici v roce 2009.

Podle automobilky bude nasazení dalších modelů záviset na úspěšnosti prodejů. Pokud vše půjde dobře, mohl by být nasazen do výroby i starší hatchback Rover 25 či automobil nižší střední třídy Roewe WS.

Jak vznikl Roewe?

Čínská automobilka Shanghai Automotive Industrial Corpopartion zakoupila část zkrachovalé automobilky Rover. Ovšem práva na značku jako takovou neměla. Tu si ponechal Ford. SAIC tak musel přistoupit k tradičnímu kroku čínských výrobců. Vytvořila nové jméno, které lehce připomíná předchozí britskou značku - Roewe. [celá zpráva]