Světová premiéra na čínském autosalonu není poslední. Také BMW se připravilo ke stejnému kroku a ještě dnes vám představíme jejich vůz.

Ale zpátky k Audi. Tohle auto je takový kříženec ze všeho co Audi má. Kousek z Allroadu, kousek z A3, část z konceptu Steppenwolf... Ale jako celek působí velmi pěkně. Je to takový sportovnější hatchback na vysokých dvacetipalcových kolech. Nová je na něm ale shrnovací plastiková střecha. Ta v poslední době u žádného Audi použita nebyla.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

Automobilu byla jako pohonná jednotka vybrán známý vznětový čtyřválec 2.0 TDI, zde ovšem s výkonem 153 kW a točivým momentem 400 N.m. Agregát disponuje jak filtrem pevných částic, tak i systémem Bluetec, tedy vstřikování močoviny do výfukového potrubí.

Samozřejmostí je u tohoto typu vozu dvouspojková převodovka DSG a také pohon všech kol. Přední náprava je zavěšena na klasickém McPhersonu, vzadu je pak čtyřprvkový závěs. Na všech kolech jsou kotoučové brzdy vyrobené ze speciální slitiny kovu a keramiky.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti.

V interiéru zaujme velká obrazovka informačního systému MMI. Ten se nyní ovládá i dotykem a byla zde použita speciální technologie svou zároveň promítaných obrazů. V určitém úhlu je vidět něco jiného, než třeba z opačné strany. Na displeji tak řidič může vidět informace o vozidle, zatímco lidé sedící na zadních sedadlech se dívají na film. Velmi zajímavé jsou také přípojky pro sluchátka, které se vysouvají z loketních opěrek.