Od 18. do 23. dubna mají zákazníci možnost na milánské International Furniture Fair si objednat jeden z pětiset kusů speciální "Opening Edition". Ta bude mít exkluzivní bílou perleťovou barvu, na zádi plaketku s číslem vozu v sérii (1-500) a uvnitř stříbrnou plaketku s podpisem majitele. Je tedy jasné, že tyto vozy budou exkluzivní zboží pro případný další prodej, protože se bude jednat o jistě velmi žádané sběratelské kusy.

Zvláštní ovšem na objednávce je to, že jmen v seznamu bude opravdu hodně. Zákazníci totiž nebudou vědět cenu, která zatím není známá. Až jí Fiat zveřejní, někteří si to rozmyslí, jiní ne. Teprve pak se bude podepisovat závazná objednávka, která už se nebude moci zrušit. Mnoho zákazníků tak může na původním seznamu "utřít nos".

Fiat 500 bude třídveřový miniautomobil vyráběný v továrně Tychy v Polsku. Vůz bude mít karoserii dlouhou 355 cm, širokou 165 cm a do výšky nabere 149 cm. Karoserie bude postavená na podvozku o slušně velkém rozvoru 2,3 metru.

O dostatečný výkon se budou starat dva zážehové motory s výkony 50 a 73 kW a jeden turbodiesel s 55 kW. Více informací včetně historického videa si můžete přečíst v rámci oficiálního představení vozu. [celá zpráva]