Jako první si představme model Chery Shooting Sport Concept. Už před nedávnem se objevily jeho první kresby. [celá zpráva] Nyní se však můžeme s velmi pěkně provedeným hatchbackem setkat již v reálu. Přední část třídveřového vozu poněkud připomíná Toyotu Prius, ale to nic nemění na tom, že vizuálně je maska velmi povedená. Ve stejném duchu bychom mohli pokračovat u celé karoserie.

To uvnitř zas až tolik krásy nenajdeme, ale bílo-zelený interiér je celkem netradiční. Přesto o něm můžeme říct, že jeho podoba ve výrobě by mohla být téměř totožná - jen se podívejte třeba na audiosoustavu, budíky za volantem... Nic složitého a všechno funkční. Připravenost pro výrobu dokumentuje i to, že konstruktéři nezapomněli na takový detail, jako je sklápění zadních opěradel v poměru 60:40.

Roewe s vlastním vozem?

Bývalý Rover koupený čínským investorem se změnil na Roewe a začala výroba modelu 750, což není nic jiného než Rover 75. [celá zpráva] Jenže Roewe plánuje expanzi, takže se rozhodla uvést vlastní model. Prvním krokem je představení konceptu W2. Ani ten nevypadá vůbec špatně, ale jeho některé detaily, jako je například budíky v kapličce, prozrazují, že se jen tak na výrobní pás nedostane. Bohužel zatím o voze nejsou žádné další informace, protože oficiální odhalení bude až 22. dubna.