Infiniti má v plánu již v příštím roce obsadit celou Evropu svými modely. A na autosalonu v New Yorku představí vůz, jenž by měl uspět jak v USA, tak i na našem kontinentu - Infiniti G35 Coupé.

Jedná se o již delší dobu připravovaný projekt třídveřového sportovně-luxusního vozu, který by měl konkurovat třeba Audi A5 [představení vozu] či BMW 3 Coupé [celá zpráva]. Jeho hlavní předností by měl být vysoký výkon motoru, bohatá základní výbava a také sposty doplňků. Pravděpodobně by se za příplatek mohl objevit i pohon všech kol (standardně jen na zadní nápravu) a také jejich elektronické řízení.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti

Pod přední kapotou se objeví osvědčená šestiválec 3,5 l V6, který známe například z Nissanu 350Z. Výkon vozu bude 220 kW a točivý moment dosáhne hranice 370 N.m. Vůz automobilka standardně nabídne s pětistupňovou automatickou převodovkou s možností řazení pádly pod volantem. Šestistupňový manuál pak bude v nabídce ve verzi Sport.

Za výbavu ve voze jmenujme prémiový soud systém BOSE, který bude pracovat s jedenácti reproduktory. Také se zde objeví špičková navigace či kožené čalounění.

Infiniti do Evropy?

Luxusní značka Infiniti (pro Nissan totéž co pro Toyotu Lexus) se bude ucházet o zákazníky v Evropě už možná příští rok. Zatím se však vyskytuje víc problémů, než u Nissanu čekali. Tak například prodejci se vzpříčili a  odmítli Infiniti prodávat. Podmínkou totiž bylo, že na svoje náklady postaví nové exkluzivní showroomy, kde budou prodávat automobily bez jakékoli historické evropské vazby. [celá zpráva] I Lexus musel několik let počkat, než si ho zákazníci všimli a vzali ho na milost.