Hyundai cítí v USA velký potenciál a snaží se tam vytěžit, co může. Z posledních statistik hodnocení spolehlivosti vyplývá, že si značka jako taková vedla opravdu velmi dobře. A na to samozřejmě zákazníci slyší. Jenže Hyundai jim zatím nemůže nabídnout nic, co by uspokojilo hlad po velkém a komfortním automobilu. Největší sedan je model Azera, který odpovídá evropskému modelu Grandeur. Jenže to není to, co by v USA požadovali.

Nový koncept Genesis se nyní dostane na trh s luxusními vozy, kde kraluje například Lexus GS, Ford Crown Victoria či Chevrolet Impala. Tady se ukáže, jak moc jsou zákazníci zaměřeni na značku, nebo zda půjdou po ceně., Tam by se totiž podle prvních zpráva měla pohybovat někde na úrovni 30 000 dolarů (asi 630 000 Kč).

Nabízet by měl vůz klasický pohon zadních kol, když rozložení hmotnosti na nápravy je 57:43. O použitém motoru se zatím jen spekuluje - buď to bude velký osmiválec s interním označením Tau, nebo se zákazníci dočkají přeplňovaného šestiválce. Ať tak nebo tak, výsledkem by mělo být téměř tři sta koní a zrychlení na stovku pod šest sekund.

Na podrobné informace si budeme muset počkat na dubnový autosalon.