Sportovní vůz, jehož ladné křivky můžeme zatím sledovat pouze na nákresech, je totiž určen, jak již jeho pracovní název Ferrari 2+2 napovídá, milovníkům jízdy ve čtyřech. Nový automobil má být představen na severoamerickém mezinárodním autosalónu v Detroitu na počátku roku 2004.

Co se bude skrývat pod kapotou, nebylo prozatím z oficiální zdrojů oznámeno. Podle serveru wheels.co.za by však tato novinka měla nahradit sportovní model 456 a tudíž se dá předpokládat, že by Ferrari 2+2 mohl být osazen některou z pohonných jednotek, které využívala 456.

Sever s odkazem na své zdroje uvádí, že by to mohly být dvanáctiválce o objemu 5,5 a 6,0 litru, které vyvinou výkon kolem 375 kW a hranice maximální rychlosti se pohybuje mírně nad 300 km/hod. Model by měl údajně získat označení 460.

V tuto chvíli nezbývá než čekat na leden příštího roku, kdy nový vůz spatří světlo světa. Brány autosalónu v Detroitu se otevřou již 4. ledna pro novináře a odbornou veřejnost. Pátek 9. ledna je již tradičně věnován charitativním účelům. Veřejnost se pak na novinky z automobilového průmyslu může přijít podívat od 10. do 19. ledna.