Noví majitelé, kteří nedávno značku odkoupili od koncernu Ford [celá zpráva] se rozhodli, že hlavním trumfem pro budoucí zákazníky bude luxusní čtyřdveřové kupé Rapide. Počátek jeho výroby ještě není známý, ale spekuluje se již o příštím roce. Automobil by se tak mohl dostat do výroby i dříve než konkurenční Porsche Panamera.

Základ vozu je na prodloužené platformě Aston  Martinu DB9. Aston Martin Rapide je proti kupé delší o 300 mm, vyšší i širší o 40 mm a nárůst rozvoru je 250 mm (celkem tedy 5010 x 1915 x 1310 mm).

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti

Podvozek je typu VH (Vertikal/Horizontal). Ta je zkonstruována pro malosériové automobily, jenž sice nepatří na výrobní pásy, ale přitom se jich vyrábí takové množství, že nemůže opominout všechny aspekty bezpečnosti a legislativy. Celý systém VH lze tedy zkracovat a zužovat a stavět na něj jakoukoli karoserii.

O potřebný vysoký výkon se bude starat dvanáctiválec o objemu šest litrů. jeho 352 kW by snad mělo zákazníkům, kteří si vůz za přibližně 7,5 miliónu korun pořídí, bohatě stačit.