Volkswagen svůj zisk zdvojnásobil i díky tomu, že jeho akcie na burzách za tento rok posílily o 4,84 procenta na 92,2 euro za akcii na frankfurtské burze.

Tržby společnosti stouply o 11 procent na 104,9 miliardy eur. Provozní zisk se sice snížil na dvě miliardy z předloňských 2,89 miliardy eur, bez zahrnutí jednorázových položek však vzrostl o 52 procent na 4,38 miliardy eur.

Volkswagen očekává další nárůst i tento rok pod vedením Martina Winterkorna, který do čela VW přešel z divize Audi. Ten má v plánu více oddělit jednotlivé značky od sebe a vytvořit z nich nezaměnitelné vozy, což je dnes v rámci koncernu nejvíc kritizovaná záležitost.

Také již byl nastartován program restrukturalizace koncernu, kdy během dalších dvou let bude propuštěno více než 20 000 pracovníků.

Škoda Auto svou roční bilanci zatím nezveřejnila. Konference, kde budou výsledky zveřejněny se koná až 22. února, ale již dnes je jisté, že automobilka překonala všechna očekávání, když poprvé ve své historii prodala více jak 500 000 automobilů za jeden rok. [celá zpráva]