Průmyslový design se dnes rozšířil mezi domácí uživatele díky velmi výkonným, graficky pokrokovým osobním počítačům. Designu se tak dnes může s příslušným softwarem věnovat prakticky každý. Je ale na světě několik desítek škol, které se designu věnují profesionálně a vedou své studenty cíleně. Třetí ročník Conventry Transport Design studia má za sebou Andrew Varnish, jehož dnešní AV Design Forte concept představujeme.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti

Forte je automobil s motorem umístěným vpředu a s pohonem zadních kol. Vidlicový osmiválec by spaloval biopalivo a výkon by byl transformován v šestistupňové manuální, nebo pětistupňové automatické převodovce.

Karoserie je tradiční, jak se na takový automobil sluší - na hliníkový rám jsou připevněny díly z uhlíkového kompozitu. Jako letadlo vypadá kokpit posádky, když sklo reagující na sluneční paprsky je na téměř celé ploše střechy a narušuje jej jen úzký ochranný pás.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti

Zajímavý je na voze systém předních kol. Jelikož dvacetipalcové ráfky s nasazenými nízkoprofilovými pneumatikami by potřebovaly na své propružení vetší prostor, než je mu dán, horní díl předních blatníků se tak posunuje zároveň s kolem.

Dost ale bylo informací, pořádně se pokochejte fotografiemi.