Nový model značky Rolls-Royce byl již potvrzen zástupci firmy. V poslední době se však začíná spekulovat nad technickými specifikacemi vozu, jehož premiéra by se měla odehrát do čtyř let.

Britská značka Rolls-Royce s německým BMW v zádech podle posledních zpráv postaví vůz na zcela novém podvozku. Ten by měl sice vycházet z BMW sedmičkové řady v nové generaci (bude představena pravděpodobně na přelomu let 2008/2009), ale s většími technickými změnami. Ty si vyžádá poněkud jiný přístup obou značek ke komfortu pružení. Také patrně bude zapotřebí uvážit možnost nasazení hybridních a alternativních pohonů do BMW, které budou potřebovat větší prostor.

Dále čtěte o značce Rolls-Royce
Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé
Rolls-Royce připravuje malou limuzínu
Prodloužený Rolls i do Evropy
Rolls-Royce slaví sto let

Také motory by měly být poněkud slabší, než je současný dvanáctiválec o objemu 6,75 l. Podle informací by se mělo jednat o nový agregát německého výrobce, který však pravděpodobně nebude vrcholným kusem u BMW.

V současné chvíli má totiž dvanáctiválec výkon 327 kW, což je jen o velmi málo méně, než má R-R Phantom (338 kW) a dá se očekávat, že další generace tohoto agregátu jej překoná. Proto se uvažuje buď o snížení výkonu, nebo nasazení nového vidlicového osmiválce, který by mohl mít dvojité přeplňování.