Tiskoví mluvčí koncernu General Motors, který licenci na výrobu Hummerů odkoupil od AM General, zarytě opakují: "H3 je produkt, kterému věnujeme velkou pozornost, avšak ještě není schválený k výrobě." Připravenost H-trojky nicméně pro agenturu Reuters potvrdil finanční šéf GM John Devine. Ten rovněž uvedl, že GM na druhé čtvrtletí 2004 připravuje start SUT H2 (sport utility truck). "Máme něco s názvem H3. Měla by to být upravená verze H2, a přijít by to mělo krátce po SUT," nechal se slyšet Devine. Podle jeho sdělení se u General Motors dokonce rýsuje studie H-4.

:. Hummer H-2 SUT (zobraz více snímků)

Devineova slova nepřímo potvrdil i šéf divize Hummer Mike DiGiovanni s tím, že se jedná o dosud ne zcela schválený projekt. "Jestliže vše půjde, jak má, nebudeme čelit ekonomickým problémům, tak si myslím, že Johnův komentář je přesný," uvedl. "Předpokládáme, že modelu H-3 bychom vyráběli asi 100 tisíc kusů ročně. I on potvrdil práce na studii s označením H-4.

:. Název Hummer je odvozen od HUMVEE, což je fonetický přepis výslovnosti zkratky HMMWV (High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle - Vysoce mobilní víceúčelové kolové vozidlo).

Jak uvádí USA Today H3 bude nejmenší z rodiny a mohl by být stavěn na základě platforem modelů GM pro rok 2004 Chevrolet ColoradoGMC Canyon, které na počátku příštího roku nahradí starší pickupy S-10 a Sonoma. Cena H-trojky by mohla začínat někde pod hranicí 30 tisíc dolarů. Od modelů Colorado a Canyon by H-3 mohl dostat do vínku i pohonné jednotky - pěti či šestiválec. Podle listu Shreverport Times by se "trojka" mohla vzhledem k uvažovaným platformám stavět v novém závodě GM v Shreverportu v Louisianě.

Podle serveru popularmechanics.com by měl být H-3 stavěn na podvozku Chevroletu S-10. Nejmenší hummer podle serveru bude nabízen s novým šestiválcovým motorem o výkonu 260 koní a obsahu 4,2 litru. Tuto pohonnou jednotku využívají např. modely Chevrolet TrailBlazer či GMC Envoy.

:. Hummer H-1 (zobraz více snímků)

General Motors koupila licenci na výrobu Hummerů od výrobce vojenských vozidel AM General v roce 1999. O té doby na trh GM uvedl typy H-1 a H-2. Jednička je z rodiny Hummerů největší a zároveň nejbližší původním vojenským Humvee. AM General ji vyrábí již od roku 1992. V březnu letošního roku si americká pohraniční stráž objednala 100 kusů těchto vozidel. Cena tohoto modelu začíná na 106 000 dolarech. H-2 je postavena na platformě z Chevroletu Suburban a je doplněna stále ještě robustním designem. Základní cena modelu H-2 SUV (sport utility vehicle), který je v prodeji od července 2002, začíná na 49 000 dolarech.