Článek
Například linku 10, která je třetí nejvytíženější v Praze, posílí právě 16. Ta bude na Palackého náměstí odkloněna a nově pojede místo do Braníka přes Anděl na Kotlářku a dále do řepského sídliště.
„Touto úpravou chceme vyřešit přeplňování linky v 10 v jejím nejzatíženějším úseku. Tím, že linky 10 a 16 pojedou spolu ze Žižkova až do Řep, vytvoříme koordinovaný tah, jehož souhrnný interval bude rovný jedné páteřní tramvajové lince,“ komentoval změny Pavel Procházka z Ropidu, který pro dopravní podniky jízdní řády připravuje.
Posílí se doprava na Barrandov
Výrazně se posílí doprava na Barrandov, kde jsou velká sídliště, navazují tam příměstské linky a do oblasti nevede metro. Kromě linek 12 a 20 tam bude nově jezdit i linka 4, které dosud končila na Kotlářce. Linky 12 a 20 pojedou ve společném intervalu každé čtyři minuty ve špičkách, o víkendech pak každých sedm až osm minut. Linka 20 bude na konečnou stanici Sídliště Barrandov zajíždět vždy. Nyní tam jezdí jen v ranní a odpolední špičce. V jiné časy končí na Smíchovském nádraží.
Linky 10 a 16 budou ve špičce mít čtyřminutový interval, o víkendech pak sedm až osm minut. Navíc chybějící linku 156 do Braníka nahradí dvojnásobně posílená linka 17.
Změny v pražské tramvajové dopravě od 29. 11. 2009: | |
---|---|
4 | linka je ve směru od Čechova náměstí z Anděla odkloněna přes Smíchovské nádraží a Hlubočepy do Sídliště Barrandov (provoz pouze v pracovní dny cca 6:00 – 20:00 hod.; v úseku Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov je v provozu pouze v ranní přepravní špičce pracovních dnů) |
13 | linka je zrušena (nahrazena linkou 4) |
16 | linka je ve směru od Spojovací z Palackého náměstí odkloněna přes Anděl, Kotlářku a Motol do Sídliště Řepy (v úseku Kotlářka – Sídliště Řepy je v provozu pouze v ranní přepravní špičce pracovních dnů) |
17 | linka je v úseku Levského – Výstaviště posílena (provozována v polovičním intervalu); v úseku Výstaviště – Sídliště Ďáblice v provozu pouze každý druhý spoj |
20 | linka je celodenně a celotýdenně prodloužena do Sídliště Barrandov |
21 | linka je zkrácena do trasy Nádraží Braník – Národní třída – Nádraží Braník |
25 | linka je v úseku Palmovka – Vozovna Kobylisy je v provozu pouze v pracovní dny cca 6:00 – 20:00 hodin |